صندوق سرمایه گذاری جسورانه

صندوق های سرمایه گذاری جسورانه صندوق هایی هستند که طبق قانون بورس و اوراق بهادار نزد سازمان تشکیل می گردند....

صندوق سرمایه­گذاری جسورانه

صندوق ­های سرمایه­ گذاری جسورانه صندوق­ هایی هستند که طبق قانون بورس و اوراق بهادار نزد سازمان تشکیل می گردند.

هدف از تاسیس این صندوق ها سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپاست که به بازار سرمایه و بانک ها دسترسی ندارند و بدون تامین مالی مناسب موفق نخواهند شد. این در حالی است که به دلیل شکست اینگونه کسب و کارها، شرکت های تامین مالی بزرگ حاضر به سرمایه گذاری در این شرکت ها نیستند.  بنابراین سرمایه گذاری جسورانه و یا خطر پذیر نوع خاصی از تامین مالی همراه با کمک­ های مدیریتی در کسب و کار های نوپا یا همان استارت آپ است.

صندوق های جسورانه با جمع آوری منابع مالی از سرمایه گذاران بزرگ، در این شرکت ها سرمایه گذاری می کنند و به ازاء دریافت سهام با آنها شریک میشوند. قرارداهای صندوق با اینگونه شرکت ها قراردادهای خرید سهام و یا قرارداد وام قابل تبدیل به سهام می باشد و گرایش به شراکت بلند مدت دارند یعنی سهام شرکت را می خرند و در انتظار سود بیشتر ریسک بیشتری را متحمل میشوند.

مشارکت صندوق­ در شرکت ها فعالانه است، به این معنی که علاوه بر تامین مالی، تجربه ، ارتباطات و اعتبار خود را در اختیار بنیان­ گذاران قرار می‌دهد.

حداقل سرمایه قابل قبول جهت ثبت این صندوق ها صد میلیارد ریال است که در زمان تاسیس باید 10% آن تادیه گردد و دوره فعالیت آنها حداکثر به مدت 7 سال می­باشد و پس از آن تسویه و منحل می­گردند. صندوق ­های جسورانه طبق اساسنامه و امیدنامه خود ادراه می­گردند.

نحوه خروج صندوق از اینگونه شرکت ها با عرضه اولیه عمومی سهام و یا فروش شرکت اتفاق می افتد.

تهیه و تنظیم : شیوا قدیمی


تصاویر این صفحه
تنظیمات

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
3 + 1 = ?